” TEHLİKENİN FARKINDA MIYIZ!-1 (Analiz ediyoruz-2)…

” TEHLİKENİN FARKINDA MIYIZ!-1 (Analiz ediyoruz-2)…

Yukarıda değindiğim cevaba devamla; çünkü o garplının inandığı bir dünya görüşü var, bu dünya görüşünü bütün dünyaya hâkim kılmaya çalışıyor. Dünya’yı kendi görüşünün yönetmesini istiyor. Ülkesinin ve evlatlarının mutluluğunu bu şekilde sağlanacağına inanıyor. Kendisi ve ailesi için doğrunun bu olduğuna inanıyor, bunun için ne gerekirse yapıyor ve yapacaktır da. Peki, Müslüman sence bu hedefini gerçekleştirmek için yaptığı mücadelede başarılı olabildi mi? Maalesef evet. Garplı yaklaşık olarak 300 yıldan beri, bu amacına ulaşmak için bütün gücünü kullandı ve neticede bu amacına ulaşmış görünüyor.

Garplının temel hedefi Kapitalist düzenini, emperyalist hedeflerle beslemek ve bu doğrultuda yetiştiği anlayış ve dünya görüşünü, dünyaya egemen kılmak. Garplı bir kültürle yetişen bir fert için, bu amacı gerçekleştirme yolunda yapacağı her şey mubahtır. Hatta bu bu mantığa sahip bir garplı için, kendi medeniyetinin mensubu dahil olmak üzere herkesin kanı, kapital (para=Menfaat) ediyorsa akıtılabilir bir sakıncası yoktur. Çünkü Garp Medeniyeti “insan insanın kurdudur”anlayışını, zihninin derinliklerindeki kodda kazımıştır. Bunun aksinin düşünmek bir yana hayal etmek bile muhaldir.

Bu anlayışa sahip olan Garplı Medeniyetin, güttüğü amacını gerçekleştirmesinin önünde var olan bütün engelleri acımadan ortadan kaldırdığını, tarih bize göstermektedir.  Birinci Dünya savaşı acı bir şekilde bunun ilk ve en açık örneğidir.

Şunu da net bir şekilde ayne’l-yakîn cihetinde biliyoruz ki, Garplı Medeniyetin yaşam kaynağı olan Kapitalin can damarı İslam coğrafyası(nda)dır. İslam Coğrafyası Garplının yaşam kaynağıdır. Can damarıdır. Bu coğrafya şu ya da bu şekilde her zaman her şeyi ile ona hizmet etmek zorundadır. Garp Medeniyeti bu coğrafyayı sadece ekonomik sâikler çerçevesinde değil daha farklı ama birbirine muhtaç sebepler çerçevesinde kaybetmeyi asla göze alamaz. Bunun için her yola tevessül etmiştir ve edecektir. Bu bereketli münbit ve kutsal bölge asla vazgeçilemez.

Dikkat et Müslüman ortada konuşulan Senin

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow