Kudüs…içimden nasıl geldiyse…

Kudüs…içimden nasıl geldiyse…

Aradan 50 yıl geçti İslamın en Kutsal üç beldesinden biri olan Kudüs’ün bağrında Siyonist yara açılalı…Akan kan hiç durmadı, göz yaşı hiç dinmedi. Filistin yani Kudüs 2 Milyarlık İslam Ümmetinin tıkanan can damarı, uyuşan kolu. bu devasa bedenin yaşaması Kudüs damarının açılması ile mümkündür anacak.

Peki, Kudüs ne diyor bu hâle; önce şunu bilmek gerek Müslüman

Dargın bakıyor Kudüs Müslümana…mahzun bakıyor Kudüs gelmeyen Ömer’ine… oysa büyük bir umutla Selahaddin’ini, Yavuz’unu bekliyor Kudüs…

ama 100 yıldır gelen yok.  Anlamıştır Yetim, öksüz kaldığını Kudüs…

Kudüs…100 yıldan bere Ümmetin dinmeyen sancısı…Kudüs, gözleri tepelerin ardında süvarisini bekleyen Müslüman şehrin adıdır…Kudüs bu haldeyken Müslüman ne haldedir, nerede kalmıştır acep…

Kudüs’ün beklediği Müslüman etrafta yok, sadece Müslüman kılığında, Müslüman gibi duran bir dev bir beden var, belli ki bu beden ya ölü ya uyuşuk bir vaziyette bir ağacın gölgesi altında oturmuş ne olduğunu unutmuş bir vaziyette oturuyor. etrafını kurtçuklar kaplamış, Eyyüp (as) mın hastalıktan çürüyen bedeni gibi çürüyor, acımadan acıtmadan. Kudüs işte bu Müslüman olduğunu zannettiği ama ruhunu kaybetmiş olduğu aklına gelmeyen bu Müslümana bakıyor ve kandan göz yaşlarıyla onu çağırıyor. Zannediyor ki çağırdığı Salahaddin gibi 20 yıl dünyaya küsmüş. Çağırdığını Zannediyor ki Yavuz gibi haremi Şeriflerin Hâdimi olmuş, Abdülhamit gibi vefalı ve sevdalı olmuş. 50 yıl sonra ve 50 yıl bekledikten sonra Kudüs anlıyor ki, beklediği Müslümanı öcüler yemiş! Kudüs anlıyor ki bir hayali kahramanı bekliyormuş.

Bunun için Kudüs, kalbimize küsmüş. Hemen öyle bir Küsmüş ki öyle bir küsmüş ki, dünyanın hizmetçisi olan Müslümanı kabul etmiyor…böyle bir Müslümana ait olmayı reddediyor…bizi kendisine layık bulmuyor…Çünkü Kudüs şuursuz bir Müslüman görüyor karşısında, ve bu Müslümanın hayatından olmayı kendisine zül olarak görüyor…Çünkü bu Müslüman dünyadan vazgeçemeyen bir Müslüman. Ahirete meftun bir Müslüman değil bu Müslüman. bu Müslüman tembel, bu Müslüman uyuşuk, bu Müslüman ruhsuz, bu Müslüman nemelazımcı, yani eyyamcı.

Şimdi öyle olmadığını düşünen Müslüman…Kudüs haksız mı?

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow